проф. Анна Кънева
Детска кардиологияПроф. Анна Кънева е водещ детски кардиолог в София с над 40 години опит. Извършва консултации в областта на детската кардиология, ЕКГ, ехокардиография, фетална ехокардиография, холтер ЕКГ, холтер RR. Основните й интереси са в областите инвазивна кардиология при вродени сърдечни малформации (ВСМ), проследяване на естествена и следоперативна еволюция при деца и възрастни с ВСМ, ритъмни и проводни нарушения, артериална и белодробна хипертония. Въвежда в България транскатетърно затваряне на междупредсърден дефект и персистиращ артериален канал и извършва балонна валвулопластика при аортна стеноза.
Образование
Завършва Медицински университет София през 1979 г. и има придобити специалности Детски болести и Детска ревмокардиология. През 2008 г. защитава дисертационен труд на тема: Резултати от оперативното лечение на деца с подклапна аортна стеноза, оперирани в детска възраст. През 2010 г. получава научното звание "доцент", а от 2017 г. е професор.
Квалификации
Специализира във водещи центрове по детска кардиология в САЩ, Израел, Гърция, Италия, Германия;
Член на Български лекарски съюз, Европейска асоциация по детска и вродена кардиология, Европейско кардиологично дружество, Българска педиатрична асоциация, Дружество на кардиолозите в България, Българско дружество по интервенционална кардиология;
Над 70 научни публикации в областта на интервенционалната кардиология, естествената и следоперативна еволюция на ВСМ, нарушения на ритъма и проводимостта;
Участие в многобройни национални конгреси и семинари по специалността.
Биография
От 1980 г. проф. Кънева е асистент в Клиниката по детска кардиология към МБАЛ НКБ. Проф. Кънева е национален консултант по детска кардиология и от 2014 г. е ръководител на Клиниката по детска кардиология към МБАЛ НКБ. Към момента е част и от екипа специалисти на МЦ за СМП НКБ София. Проф. Кънева работи и в собствен кабинет, където преглежда както деца, така и възрастни пациенти с вродени сърдечни малформации и бременни в 20-23 гестационна седмица за фетална ехокардиография.
Практики
Кабинет 65